İş FikirleriYeni İş Fikirleri

Etkileyici Bir İş Fikri Bebek SPA Merkezi

Etkileyici Bir İş Fikri Bebek SPA Merkezi

Son dönemlerin en yeni iş alanlarından biri olan Bebek SPA merkezi gelen talepler doğrultusunda hızla büyüyor. Pek çok aile için bebeği en kıymetlisidir ve onun için alınacak hizmette asla sınır yoktur. Bu motto ile yola çıkan ve bebeklere özel hizmet sunmayı hedefleyen yepyeni bir iş alanı ile sizi tanıştırmak istiyoruz. Bebeğe özel hazırlanan hidroterapi havuzları ile gerçekleştirilen Bebek SPA hizmeti sayesinde hem anneler hem de bebekler çok mutlu. Özellikle kolik bebek sorunları için birebir ve kesşn çözüm sunan bir hizmet.

Bebeğin göbek bağı düştükten sonra başlayan süreçte bebek özel hidroterapi havuzuna alınıyor. Bu havuz içerisinde gerek kendi hareketleri gerekse de görevliler sayesinde yaptırılan hareketler ile bir masaj süreci oluşturuluyor. Burada bebeklerin kas gelişimi artıyor, rahatlıyor, hareket kabiliyeti gelişiyor ve solunum yolları düzenleniyor. Özellikle kolik ağrıları için uygulanan işlem sırasında havuzdaki sistemden çıkan baloncuklar ile inanılmaz bir rahatlama yaşatıyor.

Hidroterapi

Hidroterapi Sonrası Bebek Masajı

Hidroterapi seansından sonra masaja alınan bebekler, profesyonel ve bebeklerin anatomisini bilen kişiler tarafından aromatik yağlar kullanılarak masajlar yapılıyor. Hidroterapi, bebekler için çok önemli ve geliştirici bir uygulamadır. Bu nedenle herkes, daha 40 günlük bebek dışarı mı çıkartılırmış demeden, Bebek SPA merkezi hizmetlerinden mutlaka yararlanmalıdır. Burada jakuzilerin bulunduğu oda sıcaklığı yeterli olup, her bebek için de ayrı su kullanılmaktadır. Sularda kullanılan ısı sabitleyici ile suyun ısısı da yeterli seviye de ayarlanabiliyor. Hazırlanan su ozon ile dezenfekte ediliyor, dinlendiriliyor ve bebeklerin cildi için en uygun hale getiriliyor. Yani daha bebek henüz jakuziye gelmeden gerçekleşen hazırlık süreci yaklaşık olarak 1 saat sürüyor.

Sadece Bebeklere Değil Ebeveynlere de Masaj Hizmeti

Bebek SPA merkezlerinde sunulan hizmet elbette ki sadece bebekler ile sınırlı değil. Bebekler içeride hidroterapi seansları ve aroma terapi masajları ile rahatlarken onları getiren anne, babası da kendilerine masaj yaptırarak rahatlayabiliyorlar. Özellikle yeni doğum yapan anneler için özel Lohusa masajı da yapılmaktadır. Bu merkezlerde aynı zamanda hamile masajı da yapılıyor ve pek çok masaj merkezinde bu masaj yapılamamaktadır. Nedeni ise insan anatomisi çok önemlidir ve özellikle hamile bir vücutta çok daha dikkatli olunmalıdır. Hamileliğin her ayı için farklı türlerde masaj uygulaması yapılır. O sebeple profesyonel bir şekilde yaptırılması gereken bu masaj Bebek SPA merkezi ek hizmetlerindendir.

Bebek Spa Merkezinde Yapılan Hidroterapinin Faydaları

Bebek SPA merkezi tarafından yapılan, bebeklerin rahatlamasına ve gelişmesine çok büyük katkısı olan bu terapi yönteminin faydaları saymakla bitmez. Daha anne karnından başlayan süreç, 10 aylık oluncaya kadar yapılması tavsiye edilir. Bebek Spa merkezlerinde yapılan hidroterapinin faydaları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  • İskelet sistemi esnekliği artar ve daha güçlü olur.
  • Suda gerek kendi gerekse yardımcılar vasıtasıyla hareket ettirildiği için hareket kabiliyeti kazanır.
  • Eklemlerin hareketi ile birlikte onlara bağlı kasların da gelişimi artar.
  • Başta solunum sistemi olmak üzere dolaşım ve sindirim sistemini de düzenler.
  • Kolik sorunu için çok önemli olan uygulama, kolik rahatsızlıkların etkilerini azaltır ve iyileşmesine yardımcı olur.
  • Gerek hidroterapi gerek aroma terapi ile bebeğin gerginliği azaltılır.
  • Vücut düzenli hareket ettirildiği ve vücut sistemlerini çalıştırdığı için rahat bir uyku düzenine de destek olur.
  • Bebek jakuzi içinde çıkan hava kabarcıkları ile uyumlu olarak hareketlerini yaparken bir yandan da öz güveni artar ve çevresine karşı da güven duygusu gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu