İş Fikirleri

5 Bin TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

5000 TL sermaye ile yapılacak iş fikirleri uzaktan bakıldığında oldukça kısıtlı gibi gelebilir. Elinizdeki sermayeyi uzun vadede oldukça iyi tarzda değerlendirebilmek bakımından yapabileceğiniz birden fazla iş kolu sizi bekliyor… gerçek bir girişimci gibi hareket etmek için 5000 liranın yetersiz olduğunu düşünebilirsiniz fakat emin olun sektörün açıklarını saptama ettiğinizde veyahut hali hazırda insanların taleplerine cevap verebildiğinizde, bu para sizlere defalarca oldukça çoğunu kazandıracak ve uzun vadede hayal ettiklerinizi de sizlere sunacaktır. Isterseniz sözü daha çok uzatmadan, 5000 lira sermaye ile yapılacak yeni iş fikirleri başlığı altında editörlerimizin hazırladığı listeye hep beraber göz atalım.

Çay Ocağı Açmak Ek İş

Çay Ocağı Açmak

Türk meşrubat kültürünün vazgeçilmez içeceği çay, sizin için az anapara ile hâsılat elde etmek için sağlayacak yer almaz tek nimet. Kuşkusuz son günlerde çay ve şekere uygulanan zamlar kar mârjınızı düşürebilir, ama halkımızın söylemiyle “sürümden kazanmak” tam anlamıyla burada döneme giriyor. Ortalama tek bireyin 4-5 bardak çay içtiğini, piyasada ortalama tek bardak çay ücretinin 1,5-5 TL arasında olduğunu düşünecek olursak 5 bin TL anapara ile yapılacak işler arasında en kazançlı iş fikrinin çay ocağı açmak olduğunu söylemek pekte hatalı olmaz. Bununla birlikte çay ocağında menünüze tost, türk kahvesi vb ürünler ilave ederek günlük kazancınızı arttırabilirsiniz.

Yumurta Üretimi Ek İş

Yumurta Üretimi – 5000 TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri İçinde En Makul Fikirlerden Biri!

Tek dükkan açmak veyahut tek işletmenin başına geçmek, 5000 lira ile yapabileceğiniz bişi değil fakat sıfırdan üretime başlamak ve bunu birkaç tavuk ile adına getirmek mümkündür. Tavuklarınız için makul ortamı evinizin bahçesinde de yaratabiliyorsunuz ve bu da masraflarınızı bir miktar olsun azaltacaktır. Yazımızın ön saflarında da ifade ettiğimiz gibi kısa vadede herhangi bir beklenti içine girmemeniz gerekmektedir zira hem elinizdeki tavuk adedi az hatta ürettiğiniz yumurtaları satışa sunabileceğiniz firma veyahut kurumlar daha sizinle ilgilenmiyor. Imalat adedi ve sürati artmaya başladıkça devasa firmalar ile iletişime geçebilecek ve kar sayısını arttırma talihi elde edeceksiniz.

Çiğköfte Bayiliği 5000 TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

5000 TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri Arasında Çiğköfte Bayiliği Almak

5000 TL sermaye ile yapılacak iş fikirleri içinde oldukça popüler olan bu sektçr insanların en neşeli anlarında onların yanısıra yer alabilmek ve bu anları ölümsüzleştirmek ister misiniz? Düğün evveli çoğu çift, bu anları ölümsüzleştirmek yerine dış çekim fotoğrafçılarına başvuruyor. İyi de ben bu hususta bilgili değilim dediğinizi duyar gibiyiz. Kaygı etmenize lüzum yok. Çevrimiçi dünya veyahut halk eğitim kursları vasıtasıyla sizler de kısa müddet içinde profesyonel tek fotoğrafçıya dönüşebiliyorsunuz. Bunun için hem saate hatta paraya gereksiniminiz olacaktır. Elinizdeki sermayeyi, profesyonel tek makineye ayırabilir ve fiyatsız eğitimlerden yararlanarak harekete geçebilirsiniz. Isminizi duyurmaya başladıktan kısa bir müddet ardından kafi birikime sahip iseniz şahsınıza ait tek dükkan açmanız hiç de zor olmayacaktır.

Seyyar Lokmacı Açmak

Seyyar Lokmacı

Ihtiyaç duyulan izinleri aldığınız takdirde bu işi gezici şeklinde de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Buradaki öncelikli emelimiz, elimizdeki sermayeyi çoğaltmak ve gelişen dönemlerde lokma satışlarımızı dükkanlarımız vasıtasıyla adına getirebilmek olacaktır. Bildiğiniz gibi nihai dönemde lokma satışlarında şaşırtıcı tek patlama yaşandı. Hamur yağ ve un ile uygulanan ananesel lokma tatlısına krema ve çikolata eklemesi eşliğinde henüz estetik tek görüntü ve henüz leziz tek tat elde edilmiş durumda.
Bu hususta kendinize güveniyorsanız ve kısa müddet içinde büyüyebileceğinizi düşünüyorsanız şayet stant başvurularınızı yapılabilir ve sokaktaki insanlara lokma satabilirsiniz. 5000 lira bunun için gayet en uygun tek anapara olacaktır.

Youtuber Olmak 5000 TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri

5000 TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri – Youtuber Olmak

Bu iş için 5000 lira yeterli mi? Dediğinizi duyar gibiyiz. Profesyonel bir kamera ve editlemenize yardımcı olacak ortalama bir bilgisayar sayesinde sizler de en azından adım atabileceksiniz. Yaratıcı fikirlere sahip olduğunuzu düşünüyor ve kamera karşısında kendinizi daha iyi ifade edebiliyorsanız eğer bu meslek tam da size göre.

4000 saat izlenmeye ulaşmak için elbette biraz sabırlı olmanız gerekiyor ve hatta ilk vidyonuzu attığınızda sayısız eleştiri alabilir ya da hiç izlenmeyebilirsiniz. Endişe etmeyin. Youtube’nin ilginç bir algoritması var ve iyi işler yaptığınız takdirde birileri sizleri mutlaka keşfedecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu