Kredi

100 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu

50 Bin TL Destek ve 100 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu

İktidarın vadettiği eylemler arasında genç girişimcilere yapılacak olan 50 bin liralık hibe kredisi dikkat çekiyor. Pek çok kişi bu kredi için nereye başvurulması gerektiğini, gereken evrakları ve projenin detaylarını merak ediyor. Vaatler arasında bulunan 50 bin TL destek ve 100 bin TL faizsiz kredi başvurusu da dikkat çeken eylemler arasında. Peki, bu krediyi kullanmak için hangi şartlar yerine getirilmeli?

Kimler Yararlanabilir?

Daha önceki dönemlerde hibe krediler ve faizsiz krediler KOSGEB aracılığı ile girişimcilerle buluşuyordu. Yeni ekonomik reform paketinde ise üniversiteler ve Türkiye iş ve işçi bulma kurumundan alınan girişimcilik sertifikası ve geçerli bir proje ile başvurular kabul ediliyor. Verilen proje değerlendirmeye alınarak ihtimaller ve riskler göz önünde bulunduruluyor ve size kredi sağlanıp sağlanamayacağı ve ya ne tutarda kredi kullanabileceğiniz bildiriliyor.

Kamu eliyle yapılan üretimin artması ve bunun desteklenmesi adına verilen bu krediler aynı zamanda KOSGEB tarafından da destekleniyor. İnovasyon odaklı yeni reform paketinde üretimin yanı sıra yenilikçilik de ön plana alınıyor.

kosgeb 100.000 TL faizsiz kredi

Üretime Tam Destek

İktidarın reform paketinde kredi kullanmak isteyenlerden beklentisi, kendiişlerini kurarak maksimum istihdam sağlamalarıdır. Bu çerçevede kendi işini kurup üretime başlayan girişimcilerden 3 yıl süreyle vergi muafiyeti ve vergi indirimleri gibi pek çok destek de ilaveten sağlanıyor.

Sadece üretim değil alım satım işleri yapan esnaflar için de yeni reform paketinde bir takım sürprizler var. Esnaflara 30 bin liraya kadar kredi müjdesi de paket içerisinde yer alıyor. Amaç ise işini kurmuş fakat maddi imkânsızlıktan dolayı girişimci ruhuyla ön plana çıkamayan tüccarların desteklenerek topluma sosyal ve ekonomik değer olarak kazandırılmasıdır.

Vaatlerini yerine getirmek için kolları sıvayan hükümet aynı zaman da evlenmeyi düşünenler için de bir takım kolaylıklar ve destekler sağlıyor. Çeyiz hesabı olarak adlandırılan bir hesap yardımıyla hükümet 5 bin lira hibe etmeyi vadediyor. Bunun için çalışmalara başlayan iktidar partisi 3 yıl boyunca çeyiz hesabına düzenli birikim yapan çiftlere bu sürenin sonunda 5 bin lira devlet desteği müjdeliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu